Iní uživatelia tiež prezerajú tieto letáky

Upozornenia z Tiendeo

Chcem dostávať najnovšie letáky exluzívne ponuky - Tiendeo tvoje mesto

Zásady ochrany osobných údajov

Auto

Auto, Moto a Náhradné Diely

Nájdi najlepšie autá s pomocou Tindeo

V prepočte na obyvateľa Slovensko vyrába najviac aut. PSA Peugeot Citroen Slovakia a Kia Motors Slovakia zameriavajú svoju výrobu na európsky trh. VolksWagen Slovakia a Jaguar Land Rover svoje autá vyvážajú do celého sveta.

 

Najlepší výrobcovia osobných automobilov na Slovensku

Kia Motors Slovakia je výrobný závod kórejskej automobilovej spoločnosti, ktorá sa nachádza pri Žiline v obci Teplička nad Váhom. Modely vyrábané v závode  KIA: Ceed, Sporswagon, Pro Ceed, Sportage, Venga.

 PSA Peugeot Citroen Slovakia je automobilový závod pri Trnave je už viac ako 12 rokov. Modely vyrábané v závode: Citroen C3, Peugeot 208, Citroen C3 Picasso, Peugeot 207

Volkswagen Slovakia je najväčšia automobilová spoločnosť na Slovensku. Závod v Bratislave je unikátnym v celosvetovom meradle, nakoľko jedine tu vyrábajú pod jednou strechou vozidlá piatich značiek, a to Volkswagen, Audi, Porsche, Škoda a SEAT.  V r. 2013 začali vyrábať elekroautomobily-

Jaguar Land Rover Slovakia je závod britskej automobilky v Nitre. Produkciu začal v roku 2018.

Príchodom automobiliek sa výrazne znížila nezamestnanosť na Slovensku, nakoľko bolo potrebné zriadiť ďalšie závody na výrobu komponentov do u nás vyrábaných automobilov.

    Viac ponúk z Auto, Moto a Náhradné Diely